Thursday, June 1

भारतमा पनि कोरोनाको भ्याक्सिन तयार हुँदै, केही हप्तापछि आउने, खोपको मूल्य पनि सस्तो पर्ने

December 4, 2020 882

भारतका प्रधान’मन्त्री नरेन्द्र मोदीले कोभिड १९ भाइरसका विरु’द्धको खोप केही हप्ता पछि उपलब्ध हुने बताएका छन् । उनले शुक्रबार नयाँ दिल्लीमा आयो-जना भएको विपक्षी दल हरु-सँगको बैठकका क्रममा सो कुराको जान कारी दिएको राजधानी नयाँ दिल्ली बाट प्राप्त भएको समा-चारमा बताइएको छ ।

प्रधानमन्त्री मोदीले भनेका थिए – हामी’लाई भारतीय वैज्ञानिकहरुले भन्नुभएको छ, हामीले आगामी केही हप्तामा नै यहाँ कोभिड’का विरु’द्धको खो’पको शुरु’आत गर्दैछौँ । प्रधानमन्त्री मोदीले यसका भारतीय वैज्ञानि’कले निकै मेहनत गरेको पनि सो अव’सरमा विपक्षी नेताहरुलाई जानकारी गराए’को बताइएको छ ।

अबका केही हप्तामा भारतमा पनि कोरोना भा’इरस विरु’द्धको खो’प दिन सकिनेगरी तयारी गरिएको बताउँदै भारतीय वैज्ञानिकहरुले सबैभन्दा पहिला यो खो’प कस’लाई दिने भनेर सरकारले गृह’कार्य गरेको पनि प्रधानमन्त्री मोदीले बताए ।

यो खो’प सबैभन्दा पहिला स्वास्थ्यकर्मीहरु, कोभिडको उपचारमा खटेका जनशक्ति, बृद्धबृ’द्धाहरु र यसका विरा’मीलाई लगाइने गरी तयारी गरिएको जानकारी पनि प्रधानमन्त्रीले दिए । प्रधा’नमन्त्री मोदीले भारतीय वैज्ञानिकहरु यो खो’प निर्माण गर्ने क्रममा निकै लागे’को र उनीहरु यस महान अभि’यानमा सफल हुने भनी निकै नै आत्मवि’श्वासका साथ काम गरेको बताए ।

यतिखेर आफूले यो खो’प सस्तो मूल्यमा नै के कसरी भारतीय नागरिकलाई उपलब्ध गराउने भन्ने विषयमा भार’तका हरेक राज्यका मुख्यमन्त्री हरुसँग कुरा’कानी गरिरहेको पनि प्रधानमन्त्री मोदीले बताए ।

भारतका विभिन्न राजनी’तिक दलह’रुको भर्चुअल बैठक’मा सबैभन्दा पनि भारत’को विपक्षी दल भारतीय काँग्रे’सका अध्यक्ष राहुल गान्धीले भारतीय नागरिकले कहिलेदेखि कोभि’डको खो’प पाउँछन् भनेर प्रश्न गरेका थिए । – खरिबोट

प्रतिकृया दिनुहोस्