Sunday, June 4

रवि लामिछानेको भिडियो न्यूज२४ टिभिले काट्नुको कारण यस्तो रहेछ, न्युज२४ ले दियो यस्तो जवाफ

January 26, 2021 1750

चर्चित टेलिभ’जन प्रस्तोता रवि लामि’छानेले न्यूज २४ टेलिभिजन छाडेसँगै ‘सिधा कुरा जनतासँग’ कार्यक्रम विवादमा परेको छ । ‘सिधा कुरा जनतासँग’ कार्यक्रम प्रशारणलाई न्यूज २४ टेलिभि’जनले जारी राख्ने बताइरहेका बेला रवि लामि’छानेले पनि सोही कार्यक्रम गर्ने भन्दै आफ्नो गुनासो टि’पाउन सम्पर्क नम्बर सार्व’जजिक गरेका छन् ।

गत बिही’बार ला’मिछानेले न्यूज २४ टेलि’भिजन छाडेका थिए । बिहीबार न्यूज २४बाट रवि बाहिरिएसँगै ‘सिधा कुरा जनतासँग’को कपिराइट विवा’द हुने देखिएको हो । बिहीबार न्यूज २४ बाट बाहि’रिँदै गर्दा लामिछा’नेले आफूले तयार पा:रेको भिडि’ओ रिपोर्ट न्यूज २४ ले काटेर प्रशारण गरेको भन्दै गुनासो गरेका थिए । यसप:छि लामिछानेका समर्थकहरु आक्रो’शित भए’का थिए ।

यही बेला हिजो शनिबार लामि’छानेले सिधा कुरा जनतासँग कार्यक्रम गर्ने तयारीमा जुटेको र यसैका लागि प्रदेश १ जाँदैछौँ भन्दै सामा’जिक सञ्जा’ल फेसबुकमा लेखेका थिए । यसपछि सिधा कुरा जनता’सँगको प्रति’लिपि अधिकार’को वि’वाद हुने देखिएको हो । तर, यसको प्रतिलिपि अधिकार न्यूज २४ टेलिभिजनसँग रहेको सो टेलिभि’जनका महाप्रबन्धक सुधीर राजभ’ण्डारीले क्यानडाने’पाललाई जानकारी दिए ।

रवि लामिछाने टेलिभिजनको विशिष्ट पदका कर्म’चारी रहे’को र उनी बाहिरि’ए पनि ‘सिधा कुरा जनतासँग’को प्रतिलिपि अधिकार टेलिभिजनसँगै रहने उन’ले बताए । न्यूज २४ टेलिभिजनमा ‘सिधा कुरा जनतासँग’ साताको तीन दिन आइत’बार, मंगल’बार र बिहीबार पौने ९ बजे प्रसारण हुने गरेको छ । र आज (आइतबार) पनि प्रशारण हुने महाप्रब’न्धक राजभण्डा’रीले बताए ।

लामिछाने र टेलिभिजनबीच कुनै विवाद नर’हेको जानकारी दिएका महाप्रबन्धक राजभण्डारीले भने, ‘अहिले पनि रवि लामिछाने र टेलिभिजनबीच कुनै विवाद छैन । राम्रो सम्बन्ध छ ।’ रवि लामिछाने ‘सिधा कुरा जनतासँग’ कार्यक्रम चलाउने तयारीमा छन् के गर्नु हुन्छ ? भन्ने जिज्ञासामा उनले भने, ‘अहिले चलाइसक्नु भएको छैन । यस कारण यसबारे केही बोलि’रहनु परेन । यदी चलाउनु भयो भने त्यही अनुसा’रले कुरा गरौँला ।’

यस कारण काटि’यो भिडिओ – गत बिहीबार न्यूज २४ टेलिभिजनबाट बाहिरिँदै गर्दा रवि लामिछानेले आफूहरुले बनाएको भिडिओ टेलिभिजनले काटे’र प्रशारण गरेको गुनासो गरेका थिए । तर, उनले सो भिडिओ काटिनुको कारण भने जानकारी गराएका थिएनन् । यसपछि लामि:छानेका समर्थ’कहरुले टेलि’भिज’नविरुद्ध आक्रो’शित भएका थिए ।

उनको भिडिओ काट’नुमा टेलिभिजनलाई जा’नकारी नदिई बाहिर बनाएर ल्याइएको कारण रहेको न्यूज २४ टेलिभिजनका महाप्रवन्धक सुधीर राजभण्डारीले क्यानडाने’पाललाई जानकारी दिए । ‘हाउसलाई जानकारी नदिई बाहिर बनाएर ल्याउनु भएको रहेछ । जानकारी नदि’इ बनाइएको कारण सो भिडिओ काटिएको हो’, उनले भने । – क्यानाडा नेपाल

प्रतिकृया दिनुहोस्