Sunday, June 4

सन्तोष देउजा आमासहित पहिलोपल्ट मिडियामा, यस्तो कुराले धर-धरी रोय सन्तोष (भिडियोसहित)

February 17, 2021 789

जन्मदिने आमालाई पहि लोपटक मिडियामा ल्याएका सन्तो’ष विगत सम्झदा ए’क्का’सि भ’क्का’निए (हेर्नुस भिडियो)अहिले पछिल्लो समयका एककदमै चर्चीत पत्रकार, युटुबर, तथा समा’जसेवी सन्तोश देउजाको जीवन निकै नै अनौठो तथा दु:खदायी रहेको छ ।

सानै देखी निकै नै मेधावी छात्रमा गनि एका सन्तोश कक्षामा सधै प्रथम हुन्थे । वास्त वमा भन्ने हो भने उनले पढेको सायद घर परिवारका सदस्यले समेत थाहा पाउदैनथे । प्राया गरि सन्तोश घरका सबै सदस्य सुतेको बेला पढ्ने गर्थे। सानैदेखी चतुर्याइ स्वभा वका सन्तोष दिनभरि बाहिर साथी हरुलाइ क्र्याम्बो र्डमा भुल्याउथे अनि आफु’चाहि रातभरि पढ्थे ।

सन्तोश’का बुबा नेपाल प्रहरिको अवका:सप्राप्त ब्यक्ति थिए । नेपाल प्रहरिको अ’वकाश पस्चात सन्तोशका बुबा छोराछोरीको भविश्यको लागी वैदेशिक रोज’गारमा गएका थिए । भने उनकी आमा घरा’यसी काममै ब्यस्त रहन्थिन ।

जब सन्तोश क:क्षामा भर्खर मात्र कक्षा ८ मा प्रवेश गरे’का थिए तव उनको किड्नी’मा स्टोन भयो । अर्थात उनको किड्निमा ४२ ओटा स्टोन भयो । त्यस’पछि उनको अप्रे’सन भयो । त्यसबेलाको समयमा लगभग उनी छ महिना सम्म स्कुल जान पाएनन । जतिबेला उनी अस्पता’लको बेडामा अफ्नै जीव’नसङ्ग सङ’घर्स गरिरहेका थिए ।

उनी अस्प’तालको बेडमा अनेक कुरा खेलाउदै उनेले अन्त्त आफ्नो मनलाइ आफैले सम्हाले । उनको किड्नि दुइपटक सम्म अ,प्रे,सन गर्नुपर्यो । अतः त्यस दि’नदेखि उनी अहिले’सम्म उनी त्यही ड्या’मेज भएको कि’ड्नि लिएर बा’चिरहेका छन ।

पर्सा घर भए’का सन्तोषका बाबु’अमा गाउँतिरै छ्न । झण्डै १२ वर्ष भन्दा लामो पत्रकारिता पेशामा लागेका उनी लामो सम’यपछि मात्र घर जान पाउँछन् । अब प्रस्तुत छ सन्तोष र आम संगको अत्यन्तै मर्म’स्पर्षी भिडियो :

प्रतिकृया दिनुहोस्