Wednesday, November 29

“मयूरको प्वाँख घरमा यसरी मिलाएर राख्न जाने हुन्छ नसोचेको आम्दानी, हेर्नुहोस्

February 19, 2020 2927

हिन्दु धर्मशास्त्रका अनुसार प्रकृति र त्यससँग सम्बन्धित कुराहरुको पूजाको मानव जीवनमा विशेष अर्थ हुन्छ । देवीदेवताहरूले आफैले प्रकृतिलाई कृतज्ञता व्यक्त गर्न उच्च स्थान दिएका छन् र यसको उपासनाको महत्त्व पनि उस्तै छ । प्रकृतिसँग सम्बन्धित केही शुभ चीजहरू देवीदेवताहरूले लगाउँदछन्, र यी समानताहरू मानव जीवनका लागि पनि धेरै शुभ मानिन्छ । आज हामी मयुरको प्वाँखका बारेमा चर्चा गर्न गइरहेका छौ ।

मयूर, प्रकृतिसँग सम्बन्धित त्यस्तै एक चीज जुन भगवान् कृष्णले मन पराउँछन् र उनी आफैंले त्यो लगाउँदछन् । यदुकुलश्रेष्ठ श्रीकृष्णले मयुर प्वाँख उनको टाउकोमा समाहित गर्नु भएको छ र प्वाँख उसको जीवनको अभिन्न अंग हो । यस्तै, तपाईं पनि प्वाँखलाई आफ्नो जीवनको एक हिस्सा बनाएर खुसी हुन सक्नुहुन्छ । मयूरलाई घरमा राखेर धेरै समस्याहरू समाधान गर्न सकिन्छ । घरमा वास्तु दोषहरू हटाउन सकिन्छ र परिवारमा खुशी, समृद्धि र धन आउन सक्छ ।

घरमा दुईवटा मयुरको प्वाँख राख्नाले विवाहित जीवनसँग सम्बन्धित समस्याहरू समाप्त गर्दछ र सम्बन्धमा सद्भाव ल्याउँछ । यदि प्रकृतिका पाँच तत्वहरूको अनुपात घरमा ठीक छैन र घरमा नकारात्मक उर्जा बगिरहेको छ भने ५ मयूर प्वाँखलाई पूजा गर्ने ठाउँमा राख्नुहोस् । यो काम गर्दा नकारात्मक उर्जा नष्ट हुन्छ र घर सकारात्मक उर्जाको साथ आनन्दित हुन्छ ।

वास्तु दोष पनि प्वाँखबाट रोकिन्छ । यदि तपाईको घरको मूल ढोका कुनै शुभ कोण वा दिशामा छैन जस्तै पूर्व, उत्तर वा उत्तरपूर्व, वा यदि त्यहाँ मूल ढोकामा वास्तुसद्को केहि अन्य प्रकार छ भने मयुर प्वाँखले ठुलो लाभ दिन सक्छ । ढोकाको चौकोसको माथि बसेको ठाउँमा गणेशलाई राख्नुहोस् र त्यसमाथि तीन मयुर प्वाँख राख्नुहोस् । यो कामको साथ, मुल ढोकाको वास्तु दोषहरूको प्रभाव एकदम कम हुन्छ । ७ वा ९ वटा मयुर प्वाँखले बनेको गोलो पंखा बनाउँनुहोस् जुनसुकै महिनाको शुक्लपक्षमा पूजाको स्थानमा र एक हप्ता पछि बेडरूमको भित्तामा बेडरूममा राख्नुहोस् । यो उपायले पारिवारिक जीवनलाई धेरै आनन्दित बनाउँदछ ।

मयुर प्याँख धेरै खालका स्वास्थ्य समस्या हटाउन प्रभावकारी छ । सबै उपचार पछि पनि, यदि रोगले छोड्दैन भने, तब मयूरलाई रोग सम्बन्धित कागजको बीचमा राख्नुहोस् । चाँडै यसले राम्रो परिणामहरू देखाउनेछ । ११, १५ वा बढी मयुरको प्वाँख एकसाथ घरको बैठक कक्ष एवं भोजन कक्षमा सँगै राख्दा परिवारका सदस्यहरूबीच आपसी सद्भाव र स्नेह बढ्छ । मयुर प्वाँखले घरमा स्वच्छ र उत्तम वातावरण प्रदान गर्न पनि सहयोगी भुमिका खेल्छ । मयुर प्वाँख लगाइएको ठाउँ वरिपरि कुनै कीराहरू हुँदैनन् ।

पैसाको समस्या समाधान गर्न कम्तिमा ५ फिट उचाईमा दुईवटा मयूर प्वाँख राख्नुहोस् इग्निस कोणमा, पैसासँग सम्बन्धित समस्या समाधान हुनेछ । मयुर प्वाँखको उपयोग गर्दा केहि सावधानी अपनाउनु आवश्यक छ । घरमा कहिल्यै भाँच्चिएको मयूर प्वाँख प्रयोग नगर्नुहोस्, यसले सहि परिणाम दिदैन । घरमा राख्दा सधैं सिंगो प्वाँख मात्रै राख्ने गर्नुपर्छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्