Thursday, June 1

विवाह सकेर बिदाईको क्रममा रुँदा’रुँदै बेहुलीको मृ’त्यु

March 13, 2021 1581

विवाहका दिन अर्धचेत भएकी एक महिलाको मृ त्यु भएको छ । भारत, ओडिशाको सोनेपुरमा विवाह समारो’हको उ’ल्लास शो’कमा परिणत भएको हो । बि’दाइको क्रममा दुलहीको अ’चा नक मृ त्यु भएपछि उक्त विवाह शो’कमा परिणत भएको हो ।

विवाह समारोहमा उपस्थित सबै यस घ’टनाले स्त’ब्ध भएका छन् । जानकारी अनुसार दुलही बिदाइ’को समयमा लगातार रुँ’दै थिई । उनी यति चि’च्याई कि उनलाई अ’चानक हृ’द’य’घात भयो । रुँ’दै गर्दा उनी बे’होश भएर भुईमा घो’प्टो परिन् ।तर दुः’खद कुरा के भने उनको घ’टनास्थलमै नि’धन भयो ।

हृ’दयघातले दुलहीको ज्या’न लिएपछि दुबैतर्फको परिवार दुःखी भएका छन् । घट’ना पछि परिवारका सदस्यहरू रो इरहेका छन् । यो घटसीना सोनपुर जिल्लाको जु’लान्डा गाउँको हो ।त्यहाँ बस्ने मु’रली साहूकी छोरी रोजीको विवाह बालांगिर जिल्लाको ते’तालगाँव निवासी बि’स्सीसन भन्ने युवकसँग भएको थियो ।

गत बिहिबार, केटीको विवाह जु’लुस लाग्यो र विवाहको सबै विधि’हरू पूर्ण का’नूनी अभ्यास संगै सम्पन्न भयो ।बिदा’इको समय शुक्रबार बिहान घर आउँदा दुलही रुँ’दै परिवारलाई अँ’गालो हाल्दै थिइन् । उनी लगातार ठूलो आवाजमा रोइर’हेकी थिइन् । परिवारले उनलाई शा’न्त पार्न खोजिरहेका थिए ।

यसैबीच, उनी अ’चानक बे’होस भएर ल’डेर यो संसारबाट विदा भएकी हुन् । दुलही बे’होश भई भुइँमा ल’डिरहेको देखेर त्यहाँ हलचल मच्चियो । तुरुन्तै मानिस’हरूले दुलहीको अनुहारमा पानी छ’र्किए र उनलाई होसमा ल्याउने कोशि’श गरे उनको पाखुरा र खुट्टामा म’साज पनि गरेका थिए ।

जब यसले कुनै फरक परेन, परिवार तुरुन्तै नजिकैको अस्प’तालमा पुर्याए । त्यहाँ डाक्टरले मृ’त घो’षित गरेका हुन् । सूचना पाउने बित्तिकै अस्पताल पुगेर प्रह’रीले युवतीको ला’श पो’ष्ट’मा’र्ट’म गरी परिवारलाई हस्तान्तरण गरेको छ । उक्त मृ’त्युले गाउँलेहरू अ’त्यन्तै शो’कित छन् ।

एक जना गाउँलेले भने कि रोजीको बुबाको केही समय अघि नै मृ’त्यु भएको थियो । यस पछि उनी धेरै नि’राश थिइन् । रोजीका मामाले केही सामाजिक कार्य’कर्ताहरूको सहयोगमा उनको बिहे गर्ने प्रयास गरेका थिए । सबैकुरा राम्रो’सँग गरिएको थियो, तर वि’दाईको समयमा, रोजीले आफ्नो जीवन गु’माइन । – ईसिधकुरा

प्रतिकृया दिनुहोस्