Sunday, June 4

अष्ट्रेलियाकि यी चेलिले यति प्रष्ट नेपाली,कति मिठो स्वर उस्तै रुप पनि (हे`र्नुस् भिडियो )

March 30, 2021 1864

प`छिल्लो समय अफ्रि`काकि एक महि`लाले `फुल बुट्टे सारी ´ नेपाली भाषा शैलिमा गाए|पछि एकदमै भाइरल साथै चर्चा`को बिषय भएको थियो ।नेपा|ली गित संगित प्रतिको बिदे|शि मोह पनि दिनानुदिन बढ्दो क्रममा नै छ ।

अहिले फेरि अष्ट्रेलि`यामा बसो`बास गर्दै आ`एकि एक महिला जसलाई नेपाली गित सं|गित एकदम‌ै मनपर्ने भन्दै दर्जनौ गित|हरु समेत गाइन् ।त्यति मा|त्रै हैन उनले भार|त भन्दा पनि नेपाल एकदमै राम्रो र अवसर मिले नेपाली पुरुषस|गनै बिवाह गर्न परेपनि पछि नहट्ने उनले जि`किर गरिन् ।

कति सु|रिलो स्वर उति|नै मि|ठामिठा गित|हरु ती महिलाले गाएर सु`नाएकि छिन् ।हाम्रो नेपाली गित संगितले यसरी अन्तर्राष्ट्रिय जगतमै तहल्का मच्चा|उनु निश्चय पनि एकदमै गरिमा र गौरवको बिष`य हो ।आजको यश शृङ्खला|मा तिनै चेलिले गाएका द`र्जनौ गित हरु पेश गर्दैछौ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्