Thursday, June 1

यस्तो समु`दाय जहाँ महिलाले गर्छन् पुरुषको ब`लात्का`र, नमाने मुखमा पिसाब फेरिदिन्छन्…

May 26, 2021 897

सुन्दा पनि अचम्म लाग्छ । नेपाल, भारत लगाय`तका देशमा पुरुष`ले ब`लात्का`र गरेर अ`त्या`चार गरेका खबरहरु दिनहुँ जसो सार्वजनिक भैरहन्छन् तर यूरोपको एक देशमा भने महिला नै ब`लात्का|रमा अगाडी छन् । पपुवा न्युगिनीमा एउटा यस्तो गाउँ छ जहाँ पुरुषले महिलाको यौ`न प्रस्ताव अस्वी`कार गरे कडा कार`वाही हुन्छ ।

पपुवा न्युगिनीको बसा गाउँका महिलाहरु पुरुषलाई सित्तैमा यौ`न सम्पर्कका लागि प्रस्ताव गर्छन् ।त्यहाँको सरकारले दुरदराजका गाउँका महिलालाई यौ`न चेतना र अधिकार दिन यस्तो अनौठो अधिकार दिएको छ की त्यहाँका जोसुकै महिलालाई यौ`नप्रस्ता`व राख्न खुल्ला गरिदिएको छ ।

यदि महिलाले गरेको यौ|नप्रस्ताव अस्वीकार गरे ती महिलाले पुरुषको मुखमा पिसाब फेरेर कडा स`जाय दिनेछिन् । यसो गर्दा महिलालाई सरकारले कुनै कारवाही गर्दैन । यो अधिकार विशेषगरी पपुवा न्युगिनीको ट्रोबियाण्ड जातिका महिलालाई दिइएको हो ।

यो अधिकारको सहयोगमा यो जातका महिलाले कैयौ पुरुषसँग यौनस`म्पर्क राख्न पाउनेछन् । यो जातका महिलासँग बाहिरका पुरुष यौनसम्पर्क राख्न चाँहदैनन् । दुनियाँ पनि अचम्म अचम्मको छ । नेपाल, भारत लगायतका देशमा पुरुषले बला|त्कार गरेर अत्या`चार गरेका खबरहरु दिनहुँ जसो सार्वज`निक भैरहन्छन् तर यूरोपको एक देशमा भने महिला नै ब`ला`त्कारमा अगाडी छन् ।

पपुवा न्युगिनीमा एउटा यस्तो गाउँ छ जहाँ पुरुषले महिलाको यौ`नप्रस्ताव अस्वी`कार गरे कडा कार`वाही हुन्छ ।पपुवा न्युगि`नीको बसा गाउँका महिला`हरु पुरुषला`ई सित्तैमा यौ`नसम्पर्कका लागि प्रस्ताव गर्छन् ।त्यहाँको सरका`रले दुरदराजका गाउँका महिलालाई यौ`न चेतना र अधिकार दिन यस्तो अनौठो अधि`कार दिएको छ की त्यहाँका जोसुकै महिला`लाई यौ`नप्रस्ताव राख्न खुल्ला गरिदिएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्