Tuesday, December 5

पानीले भरिएको नदी र समुन्द्रमा यसरी बनाईँदो रहेछ पक्की पुल (भिडियो सहित)

June 18, 2021 7927

संसारको सबैभन्दा लामो समुद्री पुल याता`यातको लागि सञ्चालनमा आएको छ । यो चीन र हङकङबीच सडक यातायातको लागि अक्टोबर २४ मा खोलिएको हो । चीनको आधि|कारिक समाचार एजेन्सी सिन्हु|आका अनुसार, पर्ल रिवर एस्चुरी के लिंगदिंग्यांग जल क्षेत्रमा निर्माण गरिएको ५५ किलोमिटर लामो पुल विश्वको सबैभन्दा लामो सामुद्रीक पुल हो।

यो परियोजना, जुन डिसेम्बर २००९ मा सुरु भएको थियो, यसमा चीनले अर्बौ डलर खर्च गरेको जनाइ|एको छ । हालैं मात्रैं चीनले मानव निर्मित संसारको सबैंभन्दा ठुलो विमा`न निर्माण गरेको थियो । यो हंङकङ देखि जुहई सम्म यात्रा समय पहिले तीन घण्टा लाग्ने गरे`कोमा अब मात्रैं आधा घण्टा|मा पार गर्न सकिनेछ । यसबाहेक, यसले पर्ल नदीको मुखमा अवस्थित अन्य शहरहरू पनि जडान गर्नेछ।

हंङकङ, जुहई र मकाउ प्वाइन्टसँग सम्बन्धित अधिकारी`हरूले भने कि पुल निर्माणको क्रममा लगभग चार लाख टन इस्पातको प्रयोग गरिएको थियो। सम्पूर्ण परियोज`नाको लगभग १०।७० अरब डलर खर्च भएको छ भने पुलको लम्बाई करीब ६।७ किमी लामो सुरंग जल निर्माण भएको छ । पुलको कुल लम्बाइ ५५ किलोमिटर छ ।

३५ किलोमिटर पुल समुद्रमा निर्माण गरिएको छ। यो प्रति घण्टा १०० किलोमिटर`मा सवारी चला`उन सक्षम हुनेछ। हंङ`कङ देखि जाहै|बाट यात्रा, जुन पहिले तीन घण्टाको थियो, अब केवल ३० मिनेटमा पूरा हुनेछ। पुलको निर्माण ९ वर्ष पछि पूरा भयो।

प्रतिकृया दिनुहोस्