Tuesday, March 28

भारतीय बुहारी बनेकी नेपालकी नायीका बिपनालाई पर्यो यस्तो सकस, निरुतासंग बर्षौ पछिको भेटमा बाँडिन् ब्यथा(भिडियोसहित)

May 1, 2020 2778

विपना थापा कुनै जमानामा नेपाली फिल्म क्षेत्र’को सबैभन्दा ब्यस्त नायीका थिइन् । उनले अभिनय नगरेका चलचित्र सायदै थिए उनको पालामा । केही वर्ष नेपालको फिल्मी क्षेत्रमा बिताए’की विपना अहिले भारतीयको बुहारी बनेकी छन् ।

उनी अहिले पुर्ण रुपमा गृहणी जिवन बिताइर’हेकी छन् । तर बेलाबखत उनले फिल्मी क्षेत्रका कलाकारहरुसंग भने भेट’घाट गर्छिन ।१२ वर्ष देखि उनी भारतको मथुरा बस्छिन् । आशुतोष भारद्धाजसंग मथुरा बस्छिन् । उनी अहिले १२ वर्षका छो’राको आमा पनि हुन् । उनले नेपालमा करिब एक सय चलचित्रमा काम गरेकी छन् ।

भारतमा पनि कोरोना फैलिएका कारण भारतले थप खत’रा हुन नदिन भारतले लकडाउनको निर्णय गरेको हो । विपनाका श्रीमान पेशाले चिकित्सक हुन् । त्यसैले पनि उनीह’रुले लकडाउन’लाई निकै कडाईका साथ पालना गरेका छन् ।

लकडाउनका कारण उनीहरुले ४ जना घरेलु कामदारलाई विदा दिएका छन् । केही महिना अघि बिरामी भएर रेष्ट गरिरहेकी विपना’लाई लकडाउनसंगै घरको काम आफै गर्नुप’रेको छ । उनले कहिल्यै घरभित्रका काम त्यसरी सबै गरेको अनुभव भने थिए’न ।

केही दिन तर घरभित्रको काम गर्दा रमाइलो लागेको थियो । केही दिनमै घरमा गर्नुपर्ने धेरै काम सकिए अब के गर्ने ? उनलाई अब भने निकै सकस भइरहेको छ । लकडाउन’का क्रममा भारत सरकार’ले निकै राम्रो काम गरिरहेको उनको अनुभव छ ।

सरकारले आफ्ना नागरि’कलाई घरवाट बाहिर ननिस्किउन भनेर निकै काम गरीरहेको छ । गेटमै घरमा के सामान चाहिन्छ भनेर सोध्न आउँछन् लिष्ट लिएर जान्छन् अनि सामान बोकेर ल्याउँछन् । उनले आफ्नो माइती देश नेपालमा रहेका सबैलाई लकडाउनको समय’मा आफ्नो स्वास्थ्य’को ख्याल गर्न र सरकारको निर्देशन पालना गर्न अनुरोध गरेकी छन् ।

उनले आफु मेहनत गर्न निकै मन पराउने भएपनि घरभित्रको भान्छामा गरिने काम भने कहिल्यै नगरे’का कारण लकडाउन’का समयमा सबै काम गर्नुपर्दा केही दिन अप्ठेरो महशुष गरेको बताएकी छन् । उनले विस्तारै सबै घरको काम पनि सिक्दै गएको अनुभव सुनाएकी छन् । हेर्नुहोस् भिडि’योमा…

प्रतिकृया दिनुहोस्