Wednesday, October 5

एउटी आमाको कारु-णिक दृश्य: ह:त्या भएकी छोरीलाई काखमा राखेर ….

August 15, 2022 169

१६ महिनाकी बालिका कर णी गरी ह’ ‘त्या गरेको अभियोगमा प्रहरीले ३ जनालाई प्रक्रा’उ गरी सार्वजनिक गरेको छ ।अवोध बालिकालाई कर णी गरी ज्या’न लिएको आरो’पमा २१ वर्षीय अरुण शाह र २५ वर्षीय मोहम्मद खान रहेका छन् ।

निजले बालिकालाई खेल्दै गरेको अवस्थामा ‘चोकोफन चकलेट’ दिई ल’ला’इफ’का’इ गरी पी’डितको घरबाट १५० मिटर उत्तर पश्चिम दि’शाको वयरघारीमा कर णी ग’री वि’य’रको बो’त’ल तथा ढु’ ‘ङ्गा प्र’हा’र ग’री ज्या’ ‘न लि’ए’को प्रहरीले बताए ।

अभियुक्तलाई प्रहरीले शा’री’रि’क र प्रा’वि’धिक अनुसन्धानबाट घटना भएको १२ घण्टामा पक्रा उ गरेको जानकारी दिए । उनीहरूलाई एक पसलमा मा’प’से गरी मामा घरमा गएर बसिरहेको अवस्थामा प’क्राउ गरेको प्रहरी”ले जनाएको छ । आ’रोपी अरुणले दुई वर्ष अगाडि दुई वर्षीया बालिकाको अ’प’ह’र’ण मु’द्दामा कारागार चलान भई गएको केही महिना अघि मात्र अ’दालतको फैसलाबाट रि’हा भएका थिए ।

बालिकाको श व वि’भ’त्स अवस्थामा फेला परेको प्रह’रीले बताए । अभियुक्तलाई पुर्पक्षका लागि पाँच दिन अदाल’तबाट म्याद थप गरिएको छ भने घट’नाको आरोपमा आजीवन कारा’वासको माग गरिएको प्रह’रीले जनाएको छ ।

अन्तिम संस्कारमा उनका परिवार भ’क्कानिए । भारतको गौरीमालामा घट’ना देखिरहेका सबैका आखा रसाए । ‘बिचरी त्यति सानी बच्चीमाथि त्यस्तो घट’ना भयोे,’ स्थानीय विश्व निरौला भन्छन्, ‘उनका बाबुआमाले अनेक सङ्घर्ष गरेका थिए । यो घटनाले हामी सबैलाई त्रा’सदी दिएको छ ।’

अहिलेसम्म आमाको होस खुलेको छैन । उनका छोरा केही समययता बिरामी छन्, दुई छोरीमध्ये एक जना शा’री’रि’क अ’पाङ्ग’ता भएकी छन् । उनी बोल्न–सुन्न सक्दिनन । काममा नगएपछि रामकुमारी आफूसहित पाँच जनाको जीविको धान्न धौ–धौ भएको छ । गाउँका केही महिलाहरूको समूहले चन्दा उठाएर उनलाई सहयोग गरि”रहेका छन् । – तस्बिर फाइल

प्रतिकृया दिनुहोस्