Saturday, September 23

बोकाको जन्मदिन मनाउन जब गाउँ नै उर्लियो…

May 23, 2023 299

सन्सारमा अचम्मका घटना हुने गर्छन् । यस्तै अचम्मको घटना भारतमा भएको छ । उत्तर प्रदेशको अमरोहाको एक परिवारले बाख्राको जन्मदिन हर्षोल्लासका साथ मनाएका छन् । पूरै गाउँमा बाख्रालाई रिक्सामा राखेर गाउँको परिक्रमा गराइयो र गाउँले पनि बाख्राको जन्मदिनमा उत्साहका साथ सहभागी भए । परिवारका महिलाहरु डीजेको धुनमा नाच्दै थिए । अहिले यो परिवार बाख्रालाई आफ्नो परिवारको सदस्य मानेर खुसीयालीमा छ । यो विषय सहरभरी नै चर्चामा छ ।

अमरोहाको हसनपुर तहसीलको खारपडी गाउँका बासिन्दा राधेश्यामले आइतबार आफ्नो बाख्राको जन्मदिन निकै हर्षोल्लासका साथ मनाए। यस विशेष अवसरमा राधेश्यामको परिवारले हर्षोल्लासपूर्वक मनाएको थियो र गाउँलेहरू पनि सहभागी थिए। राधेश्यामको बाख्राप्रतिको अटुट माया अहिले क्षेत्रमा चर्चाको विषय बनेको छ ।

बाख्राको जन्मदिनको अवसरमा बाख्रालाई माला लगाई केक का टि ए को थियो । सबैजना बाजाको धुनमा नाचिरहेका देखिन्थे । जन्मदिन मनाएपछि बाख्राको दीर्घायुको कामना गरी भगवानसँग प्रार्थना गरिएको थियो । यस अवसरमा पूर्व प्रमुख द्वारका प्रसाद बाहेक धेरैको उपस्थिति रहेको थियो । मानिसहरूले बाख्राको जन्मदिनको फोटो र भिडियो बनाएर सामाजिक सञ्जालमा भाइरल गरे।

राधेश्यामले यो बाख्रालाई आफ्नो ज्यानभन्दा बढी माया गरेको बताउँछन् । यसको हेरचाह गर्न तिनीहरूले कुनै कसर बाँकी राख्दैनन् । केही समयअघि राजस्थानको अलवरबाट बाख्रा किनेर ल्याइएको थियो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्