Monday, October 2

बच्चाहरुले भने हामीलाई पुष्पा ममिनै प्यारो, हामी उँहासँगै बस्न चाहन्छौं (भिडियो सहित)

August 6, 2020 1584

बालगृहमा जिम्मा दिए’को बच्चालाई वेवारिसे फेलापारेको भन्दै मिडिया’वाजी गरेपछि विवादमा आएकी पुष्पा अधिकारीको केयर बालगृहमा रहेका अ’न्य बालबालिकाको उद्दार गरिएको छ । त्य’हाँवाट ११ जना बालबालिकालाई उद्दार गरिएको हो ।

तर अहिले सामाजिक सञ्जा’लमा एउटा भिडियो भाइरल भएको छ । जसमा बालगृहका बालबालि’काहरुले आफुह’रुलाई सबैभन्दा बढी माया पुष्पाको लाग्ने बताएका छन् ।

लाइट नेपाल नामको यु’ट्युव च्यानलका युट्यु’वरले गरेको प्रश्नमा उनीहरुले आफुहरुलाई पुष्पा आमाको निकै माया लाग्ने गरेको बताएका छन् ।

सबैभन्दा बढी माया कसको लाग्छ ? भनेर प्रश्न गर्दा उनीहरुले भनेका छन्, पुष्पा आमाको । उनीहरुले बा’लगृहमा आफुह’रुलाई सेवा गर्ने अरु सबैले माया गर्ने पनि बताएका छन् ।

पुष्पा आमाले पनि आफुह’रुलाई निकै माया गर्ने बताए । अर्का युट्युवर भाग्य न्यौपानेले आफु’हरुलाई अरु माया गर्ने आमा’संग लगिदिने भनेको पनि उनीहरुले बताएका छन् ।

भाग्य सरले हामीलाई पुष्पा आमाले माया गर्नुभयो भने बस होइन भने म अरु माया गर्ने आ’माको घरमा लगिदिन्छु । यो संसा’रमा अरु पनि माया गर्ने धेरै आमा छन् भन्नु भयो उनीहरुले एकै श्वरमा भनेको भिडि’योमा सुन्न सकिन्छ ।

काठमाडौं कपनको केयर बालगृहमा रहेका यि ११ जना बालबालिकालाई राष्ट्रिय बालअधिकार परिषदले उ’द्धार गरेको हो । वैदेशिक रोजगारीका लागि विदे’शमा रहेकी महिला गर्भाव’स्थामा आएर नेपालमा बच्चालाई जन्म दिएपछि सो बच्चा बालगृहमा जिम्मा दिइ’एको थियो । तर बालगृहकी संचालक पुष्पा अधिकारीले वेवारिसे फेला पारे’को भन्ने देखाउन सडकमा लगेर बच्चालाई राखेकी थिइन् ।

बेवारिसे बच्चा फेला परेको र आफुले संरक्षण गरेको भन्दै मिडियावाजी गरेपछि विवादित भए’को सो बालगृहवाट सबै बालबालि’कालाई उ’द्दार गरिएको हो ।

केयर बाल गृहका बालिका

बुधबार परिषद र केन्द्रीय बालबालिका खोज’तलास समन्वय केन्द्रले बुढानीलकण्ठ नगरपा’लिकाको महिला, बालबालिका एवं ज्येष्ठ नागरिक शाखा र बुढानी’लकण्ठ नगरपालिका– ११ का व’डाध्यक्ष राजु अधिकारीको रोहबरमा ११ जनाको उद्धा’र गरिएको हो ।

उनले चार वर्ष अघि देखि आफ्नै घरमा बालबालि’कालाई संरक्षण दिँदै आएकी थिइन् । एक वर्ष यत यस्तै युट्युवर’हरुको सहयोगवाट रकम पनि संकलन भएको’ थियो । उनलाई बच्चा देखाएर पैसा उठाउने धन्दा गर्न लागेको आरोप लागेको छ ।

तर उनले विदेशमा ब ला त्कृ त भएर गर्भवती अवस्थामा आएकी महिलार्ला सामाजिक लाञ्छना’वाट बचाउन आ’फुले यस्तो गरेको बताएकी छन् । वच्चा बेवारिसे फेला परेको भन्दै भिडियो सार्वजनिक भएपछि बच्चाको आमाले आफ्नो सन्तान पनि फि’र्ता लिएर गएकी छन् ।

भिडियो हेर्नुहोस्….

प्रतिकृया दिनुहोस्