Monday, January 30

अचम्मको घटना: आफ्नै भतिजसंग यस्तो कुकृत गरेर बच्चा जन्माएको…(भिडियो हेर्नुहोस)

August 31, 2020 2071

सुर्खेतमा एउटा अचम्मको घटना बाहिर आएको छ । आफ्नै हाडनाता पर्ने सम्बन्ध बाट बच्चा जन्मिएको भन्दै बच्चाको आमा मिडियामा आएकी छिन् । उनले उक्त बच्चाको बाबु आफ्नो भतिजो रहेको समेत आरोप लगाएकी छिन् ।

तर उक्त आरोपलाई भतिज ले भने अस्वीकार गरेका छन् । १४ वर्षिय भनिएका भतिज ले आफूले त्यस्तो कार्य नगरेको भन्दै आरोप मात्र लगाएको दाबी गरेका छन् । यसको सम्पूर्ण जानकारी थाहा पाउन तल गाएर भिडियो हेर्नुहोला ।।

यो पनि पढ्नुहोस् …..नेपालमा कोरोना खोपको तत्काल परीक्षण नगरिने

नेपालमा तत्का’लका लागि कोरोना भा’इरस (कोभिड–१९) विरुद्धको खोपको सामूहिक परीक्षणको सम्भावना टरेको छ । विज्ञसहित बृहत् छलफल र त्यस’बाट आएको सु’झावका आधारमा सामूहि’क खोप परीक्षणमा नेपालको सहभागिता तत्काल पछि सारिएको हो । खोपको विश्वसनीयताका विषयमा थप अध्ययन अनुसन्धान भने जारी रहनेछ ।

विश्वका हुने विभिन्न विषय र क्षेत्र’मा राजनीतिक, आर्थिक, सामरिक लगायत विष’य पनि जोडिने भएकाले तिनको विषयवस्तुमा ध्यान दिँदै त्यस्ता गलत गतिविधिबाट नेपाल जोगिन सा’मूहिक खोप परीक्षणको सम्भावना पर सार्ने निर्णय गरिएको नेपाल स्वा’स्थ्य अनुसन्धान परिषद्का सदस्य सचिव डा. प्रदीप ज्ञवालीले जानकारी दिए।

‘सामूहिक परीक्षण नेपालमा गर्दैमा पनि सफल हुन्छ भन्ने छैन । थप विस्तृत अध्ययन, विश्लेषणपछि मात्र खोप परीक्ष’ण हुनसक्छ भन्नेमा विज्ञको एकमत रह्यो,’उनले भने ।

मानवमा हुने सामूहिक परीक्षण बाहेक क्लिनिकल तथा ल्याब परीक्षण गर्न नेपालले आफ्नो ढोका तत्काल खुला राखेको छ । त्यसका लागि परिषद्ले सहकार्य गरेर जाने मोडलमा कुनै पनि कम्पनी, देश वा व्यक्तिले गरेका प्रारम्भिक चरणका अनुसन्धानमा सहभागिता जनाउने थप पहल गर्नेछ ।

अक्सफोर्ड युनिभर्सिटी, चीन र रुसले आफूले उत्पादन गरेको कोभिड–१९ विरुद्धको खोप नेपालमा अन्तिम चरणको परीक्षण गर्न इच्छा देखाएका थिए । भारतले पनि आफ्नो प्रोटिन खोप नेपालमा परीक्षण गर्न प्रारम्भिक चरणको पहल गरेको थियो ।

स्वास्थ्य तथा जनसङ्ख्या मन्त्रालयले त्यस सम्बन्धमा अध्ययन वा विश्लेषण जे गर्नुपर्ने हो त्यसको जिम्मा नेपाल स्वास्थ्य अनुसन्धान परिषद्लाई दिएको छ । परिषद्ले खोप परीक्षणको विषयमा तथ्यगत तथा बौद्धिक बहस अगाडि बढाएको थियो ।

सो क्रममा स्वास्थ्य अनुसन्धान परिषद्सहित नेपाल सरकारका विभिन्न निकाय तथा बुद्धिजीवी एकै थलोमा जम्मा भएर खोप परीक्षण गर्न हुने वा नहुने भन्ने विषयमा चरणबद्ध छलफल गरिएको थियो ।

सहभागी विज्ञले खोप परीक्षणका विभिन्न पक्ष केलाउँदै त्यसरी खोपको परीक्षण नेपालमा तत्काल दिन नहुने निष्कर्ष निकालेका हुन् । गोरखापत्र दैनिकमा समाचार छ ।
अचम्मको घटना: आफ्नै भतिजसंग यस्तो कुकृत गरेर बच्चा जन्माएको…(भिडियो हेर्नुहोस)

प्रतिकृया दिनुहोस्